Sociálnej sieti Reddit hrozí cenzúra

Čína má prísny internetový cenzúrny režim známy ako Great Firewall a Reddit patrí medzi stránky, ktoré blokuje.
 
Navrhované financovanie vyvolalo vlnu kritiky na Reddit, ktorú mnohí z jeho používateľov považujú za baštu slobody prejavu.

edit
 
Väčšina analytikov súhlasí, že je nepravdepodobné, že tencent alebo iný takýto investor bude schopný kontrolovať, aký obsah je zverejnený na stránkach, ale nezastavil prúd mémov a protestných správ, ktoré sa objavili v posledných niekoľkých dňoch.
 
Platforma Reddit umožňuje používateľom zdieľať odkazy na ľubovoľný mysliteľný predmet, ktorý sa potom volí nahor alebo nadol, čo znamená, že najpopulárnejšie obsahové plochy sú na vrchole a sú výraznejšie.
 
Platforma má 330 miliónov aktívnych používateľov a popisuje sa ako "predná stránka internetu".

apliakce
 
Spolu s lokalitami, ako sú Facebook a Twitter, Reddit je v Číne nedostupný ako súčasť veľkého firewallu krajiny.
 
Režim internetovej cenzúry vlády používa sériu technických opatrení na zablokovanie zahraničných platforiem a kontroverzný obsah.
 
Služby zasielania správ založené na Číne – vrátane WeChatu v spoločnosti Tencent – a sociálnych médií sú obmedzené, kľúčové slová a výrazy sú blokované, ak vyjadrujú nesúhlas alebo výsmech vedúcich politických predstaviteľov.
 
V posledných dňoch používatelia Reddit zdieľali snímky z protestu na Tiananmenskom námestí v roku 1989 a Winnie the Pooh v súvislosti s otázkami, ktoré sa týkajú spojenia s čínskou firmou, by viedli k prísnejším kontrolám obsahu.
 
V minulosti čínske úrady zablokovali informácie týkajúce sa zákroku proti demonštrantom na pekinskom námestí Tiananmen pri príležitosti výročia podujatia. Hľadané výrazy ako "šesť štyri" – odkaz na dátum udalosti 4. júna a "nikdy nezabudnite" pri zadávaní do čínskych vyhľadávačov nevrátili žiadne výsledky.
 
Medvedík Winnie the Pooh bol tiež niekedy zablokovaný na stránkach čínskych sociálnych médií, keďže blogéri porovnávajú kreslenú postavu s prezidentom krajiny Xi Jinpingom.
 
Samostatný príspevok od používateľa BonZZil17 povedal: "Vďaka za peniaze Tencent, tu je Tank muž z masakeru na námestí Tiananmen v roku 1989."
 
Iný, vyslaný Christopher VDV, zdieľa obraz Winnie Poohovej, v ktorom sa cituje, že Tencent investovala viac ako 37 000 krát.
 
"Vzhľadom na to, že spoločnosť Reddit investovala 150 miliónov dolárov z čínskej centrály cenzúry, myslela som si, že by bolo pekné poslať tento obrázok Winnie-The-Pooh skôr, ako naši noví slávni vládcovia rozhodnú, že už ich nemôžeme uverejňovať.

cenzura
 
Napriek tomu úroveň financovania navrhnutého spoločnosťou Tencent nedosahuje úplnú kontrolu. Investícia vo výške 150 miliónov dolárov predstavuje zlomok hodnoty lokality, ktorá sa odhaduje na hodnotu 2,7 miliardy dolárov.

Sociálnej sieti Reddit hrozí cenzúra
4.4 (88.57%)14